Rozpocznij wpisywanie...

Ustawienia i linki zewnętrzne

Biuletyn Informacji Publicznej otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie

Wciśnij CTRL i "+", aby powiększyć widok lub CTRL i "-", aby zwiększyć.
W celu przywrócenia rzeczywistej wielkości wciśnij CTRL i "0".

Dla dzieci

28/08/2019

Grafika przedstawia animowaną grafikę pokazującą maskotkę prowadzonej przez firmę Aquanet Akcji Edukacyjnej Pluk nazwaną Bobrem Pluskiem. Poza postacią Bobra Pluska na obrazie został przedstawiony w formie rysunku krajobraz z rzeką, trawą oraz znajdującycm się na oddalonym wzgórzu domem.

 

Bóbr Plusk zaprasza wszystkie dzieci na przygodę z Aquanet.

AKCJA EDUKACYJNA PLUSK

Jesteś ciekawy skąd się bierze woda w kranie?
Czym zajmują się małże w Aquanet?
Co się dzieje z brudną wodą z Twojego domu?
Jak zamienia się ścieki w czystą wodę?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Edukacyjnej Plusk organizowanej przez Aquanet.

Akcja Edukacyjna Plusk realizowana jest przez Aquanet już od kilkunastu lat i ciągle cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci, młodzieży jak i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, a od 2010 roku również przedszkoli. Od 1998 roku z funkcjonowaniem Ujęcia Wody, Stacji Uzdatniania Wody i Oczyszczalniami Ścieków zapoznało się blisko 130 tys. osób. Główny cel akcji jest niezmienny -  od samego początku jej zaistnienia zależy nam na kształtowaniu postawy proekologicznej oraz wyrabianiu w dzieciach i młodzieży odpowiedzialności  za otaczające nas środowisko.

Dzięki Akcji Edukacyjnej Plusk zapoznajemy  uczestników ze znaczeniem wody  w przyrodzie, przekazujemy informacje o tym jak ją wykorzystujemy, jak należy ją oszczędzać oraz jak należy dbać o czystość wód w rzekach, jeziorach, itp. Zależy nam na ukształtowaniu poczucia odpowiedzialności za stan środowiska wodnego w skali lokalnej, jak i globalnej.

Akcja Edukacyjna Plusk prowadzona jest w różnych formach, aby można było dostosować wiadomości do możliwości uczestników.

Dla przedszkolaków (powyżej 5 r.ż.) przygotowaliśmy wycieczki po obiektach Aquanet. W ich trakcie nasi najmłodsi goście odwiedzą Ujęcie Wody, Stację Uzdatniania oraz Lewobrzeżną Oczyszczalnię Ścieków. Dowiedzą się jak przebiega proces uzdatniania wody, którą mają w kranie i co się dzieje ze zużytą wodą z naszych domów oraz w jaki sposób przebiega oczyszczanie ścieków.

Dla trochę starszych dzieci -  klasy I – III szkoły podstawowej - zaplanowaliśmy zajęcia w szkole. W trakcie takiego spotkania uczestnicy w łatwy i przyjemny sposób zapoznają się ze znaczeniem wody w przyrodzie, wpływem zanieczyszczeń na otaczające nas środowisko, a przede wszystkim dowiedzą się w jaki sposób uzdatniamy wodę i oczyszczamy ścieki.

Na najstarszych uczestników Akcji Edukacyjnej Plusk - uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej - czekają wycieczki. Dzięki takim wyjazdom wszyscy uczestnicy mogą w sposób naoczny zapoznać się z procesem uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Obok tych najważniejszych celów, chcemy również zwrócić uwagę na ogromny wkład technologiczny w proces oczyszczania ścieków, aby móc je zwrócić do środowiska. Jak również popularyzujemy wiedzę na temat znaczenia działalności Aquanet dla poprawy środowiska naturalnego.

Plan wycieczki (godziny są przybliżone):
9:00 wyjazd spod szkoły lub innego wskazanego przez nauczyciela/opiekuna miejsca;
9:30 – 10:00 zwiedzanie Ujęcia Wody na Dębinie;
10:10 – 10:40 zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Dolna Wilda;
10:40 – 11:00 przerwa śniadaniowa;
11:30 – 12:15 zwiedzanie Centralnej/Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków;
13:00 powrót do szkoły/miejsca porannej zbiórki.

Na czas trwania wycieczki Aquanet  zapewnia autokar z kierowcą (max. liczba miejsc 32) oraz przewodnika, który oprowadzi wycieczkę po wszystkich wymienionych w planie obiektach. Po zakończonej przygodzie wszyscy uczestnicy otrzymują materiały dydaktyczne, które są doskonałą formą przypomnienia wiedzy zdobytej podczas zajęć w szkole, jak i w plenerze.

Rezerwacja terminu wycieczki
W celu zarezerwowania wycieczki lub lekcji prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Iwoną Naglewicz pod nr tel. 61 8359 024 w godzinach 7:00-8:00, 13:00-14:00 lub mailowo: iwona.naglewicz@aquanet.pl
Wycieczki dla przedszkoli organizowane są od poniedziałku do piątku, od czerwca do sierpnia. Wycieczki dla klas IV – VIII organizowane są od poniedziałku do piątku, od września do maja. Lekcje w szkołach odbywają się w piątki, od września do maja. Rezerwacje rozpoczynają się od początku września.

Dwa tygodnie przed planowaną wycieczką Aquanet prosi o kontakt w celu potwierdzenia rezerwacji wycieczki.

Aquanet zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w każdym terminie bez podania przyczyny.
Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.