Rozpocznij wpisywanie...

Nasza H2O

Aquanet produkuje wysokiej jakości wodę pitną, którą każdego dnia spożywa ponad 800 tysięcy mieszkańców Poznania, Lubonia, Puszczykowa, Mosiny, Swarzędza, Czerwonaka, Suchego Lasu, Brodnicy, Kórnika, Murowanej Gośliny, Rokietnicy, Tarnowa Podgórnego, Dopiewa, Komornik i Kleszczewa. Z należytą starannością dbamy, by walory smakowe naszej kranówki, jak również sposoby jej dystrybucji w pełni zadowalały Klientów Spółki. Z dumą przyznajemy, że w dziedzinie usług wodociągowych jesteśmy profesjonalistami.

Stosowane przez Aquanet technologie uzdatniania oraz produkcji wody są nowoczesne i niezawodne. Wpływa to na doskonałą jakość wytwarzanej kranówki, którą nasi Klienci z każdym rokiem chwalą coraz bardziej. W 2016 r. uczestnicy badań marketingowych Aquanetu wysoko ocenili smak, zapach i kolor wody z poznańskich wodociągów. W roku 2016 już ponad 56% badanych mieszkańców Poznania zadeklarowało picie wody z kranu.

Ogromny wpływ na lepszą jakość naszej wody miała zakończona w  2015 modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie, a wraz z nią wprowadzenie nowej technologii uzdatniania wody. W roku 2016 natomiast dla osiągnięcia jeszcze lepszej jakości wody w całym systemie, przyczyniła się nowa pompownia sieciowa na SUW „Wiśniowa” wraz z montażem lamp UV. Wpłynęło to korzystnie na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego wody poprzez zmniejszenie stosowanych środków dezynfekcyjnych.

W 2016 r. wyprodukowaliśmy około 47,5 mln m³ wody, pozyskanej z 18 ujęć i uzdatnionej w 17 stacjach zlokalizowanych na terenie Poznania oraz gmin ościennych: Mosina, Swarzędz, Kórnik, Murowana Goślina i Suchy Las.

Woda z Aquanetu transportowana jest siecią wodociągową o długości prawie 2,4 tys. km, którą systematycznie sprawdzamy, remontujemy, wymieniamy oraz rozbudowujemy.