Rozpocznij wpisywanie...

99 rocznica Powstania Wielkopolskiego

Akcja „Przypnij Kokardę” jest inicjatywą Aquanet SA oraz MPK Poznań. Jej celem jest upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego poprzez zachęcenie Wielkopolan do noszenia przygotowanych przez nas kokard narodowych.

W ramach akcji pracownicy spółki Aquanet SA udekorowali hydranty w centrum miasta. A poznańscy motorniczowie i kierowcy przypięli do piersi kokardę - symbol jednego z niewielu zwycięskich polskich zrywów powstańczych. W ten sposób, jak co roku, chcieliśmy upamiętnić wydarzenia z 27 grudnia 1918 roku.

W ramach 99 rocznicy chcieliśmy także uwypuklić rolę kobiet w Powstaniu. Dlatego wraz z Fundacja Kochania Poznania stworzyliśmy projekt „Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego”.

Cztery niezwykłe kobiety zorganizowały pod pruskim zaborem podziemne państwo wielkopolskie i przez niemal ćwierćwiecze pracowały na rzecz poznaniaków. Ich sylwetki przedstawimy na broszurach dostępnych w naszych  Puntach Obsługi Klienta (ul. Dolna Wilda 126 i Piątkowska 117/119) oraz na facebookowych profilach Aquanetu i Fundacji Kochania Poznania.

Chcemy wspólnie manifestować nasz szacunek dla wszystkich uczestników Powstania Wielkopolskiego, które przyczyniło się do odrodzenia wolnej Polski po ponad stu latach niewoli.