Rozpocznij wpisywanie...

Ustawienia i linki zewnętrzne

Biuletyn Informacji Publicznej otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie

Wciśnij CTRL i "+", aby powiększyć widok lub CTRL i "-", aby zwiększyć.
W celu przywrócenia rzeczywistej wielkości wciśnij CTRL i "0".

Akcja Edukacyjna PLUSK

06/07/2021

Grafika przedstawia logotyp Akcji Edukacyjnej Plusk prowadzonej przez Spółkę Aquanet.

 

Grafika przedstawia postać bobra Pluska, który jest maskotką i symbolem Akcji Edukacyjnej Plusk realizowanej przez Spółkę Aquanet.

 

Nasz Nowy Bóbr Plusk zaprasza wszystkie dzieci na przygodę z Aquanet.

AKCJA EDUKACYJNA PLUSK

Jesteś ciekawy skąd się bierze woda w kranie?
Czym zajmują się małże w Aquanet?
Czym jest obieg wody w przyrodzie i jak możemy wykorzystać deszczówkę?
Co się dzieje z brudną wodą z Twojego domu?
Jak zamienia się ścieki w czystą wodę?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Edukacyjnej Plusk organizowanej przez Aquanet.

Akcja Edukacyjna Plusk realizowana jest przez Aquanet już od ponad 20 lat i ciągle cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci, młodzieży jak i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, a od 2010 roku również przedszkoli. Od 1998 roku z funkcjonowaniem Ujęcia Wody, Stacji Uzdatniania Wody i Oczyszczalniami Ścieków zapoznało się blisko 130 tys. osób. Główny cel akcji jest niezmienny -  od samego początku jej zaistnienia zależy nam na kształtowaniu postawy proekologicznej oraz wyrabianiu w dzieciach i młodzieży odpowiedzialności  za otaczające nas środowisko.
Dzięki Akcji Edukacyjnej Plusk zapoznajemy  uczestników ze znaczeniem wody  w przyrodzie, przekazujemy informacje o tym jak ją wykorzystujemy, jak należy ją oszczędzać oraz jak należy dbać o czystość wód w rzekach, jeziorach, itp. Zależy nam na ukształtowaniu poczucia odpowiedzialności za stan środowiska wodnego w skali lokalnej, jak i globalnej.

Akcja Edukacyjna Plusk prowadzona jest w różnych formach, aby można było dostosować wiadomości do możliwości uczestników.

Z uwagi na trwającą pandemię wycieczki po obiektach AQUANET S.A. oraz lekcje w szkołach, niestety w dalszym ciągu są wstrzymane.

Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników jak i osób odwiedzających obiekty. Obecna  sytuacja związana z zagrożeniem wynikającym z COVID-19 zmusiła nas do wstrzymania naszych dotychczasowych działań do odwołania. Zmiany organizacyjne wynikają z konieczności ochrony zdrowia zarówno odwiedzających obiekty, jak i pracowników AQUANET S.A.

W tym trudnym czasie proponujemy Wam wspólną naukę połączoną z zabawą i zapraszamy Was razem z Nowym Bobrem Pluskiem do przygody z eko edukacją.
Przygotowane materiały edukacyjne dostępne są w różnych formach np. animacje 2D, infografiki oraz biuletyny i dedykowane są dla różnych grup wiekowych. Zawarte w materiałach informacje dostarczą wielu ciekawych informacji oraz pomysłów.

 

EKO EDUKACJA

eko edukacja dla młodszych

eko edukacja dla starszych

PLANSZA OBIEG WODY W PRZYRODZIE

PLANSZA PRODUKCJA WODY W AQUNET 

Proces oczyszczania ścieków

 

NASZE ANIMACJE:

Aquanet: Obieg wody w przyrodzie:

 

Produkcja wody w Aquanet:

 

Oczyszczanie ścieków w Aquanet: