Rozpocznij wpisywanie...

Ustawienia i linki zewnętrzne

Biuletyn Informacji Publicznej otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie otwiera się w nowej karcie

Wciśnij CTRL i "+", aby powiększyć widok lub CTRL i "-", aby zwiększyć.
W celu przywrócenia rzeczywistej wielkości wciśnij CTRL i "0".

...bo jest zdrowa

28/08/2019

Przebadana i uzdatniona woda jest bezpieczna. Zawiera magnez, wapń, potas, sód. Zwykle nie zwracamy uwagi na aspekt zdrowotny obecności wspomnianych „pierwiastków życia”, które właśnie z wody są najłatwiej i najlepiej przyswajane przez organizm ludzki. Światowa Organizacja Zdrowia narzuca wręcz pewną minimalną obecność wapnia i magnezu w wodzie! Im więcej tych związków, tym twardsza i zdrowsza jest woda. Aquanet SA spełnia wymagane normy. Twardość wody nie obniża jej walorów zdrowotnych, a wręcz przeciwnie dostarcza wapń i magnez, które zawarte w pożywieniu nie zaspakajają ich dziennego zapotrzebowania. Wszystkie parametry wody dostarczanej do poznańskiej sieci wodociągowej wskazują na jej wysoką jakość i całkowitą zdatność do picia. W regionach pozbawionych tych metali w wodzie występuje zwiększona zachorowalność na choroby serca, mózgu i układu krążenia, miażdżycę oraz różnego rodzaju nowotwory. Świat lekarski od lat potwierdza istnienie silnej korelacji między piciem miękkiej wody, a wzrostem zachorowalnością na choroby tzw. współczesnej cywilizacji.

 

Istnieje wiele dowodów na to, że twarda woda, zawierająca większe ilości magnezu i wapnia jest zdrowsza od miękkiej. Na terenie gdzie występuje twardsza woda, zaobserwowano niższą zapadalność na choroby układu krążenia. Magnez jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni. Pomaga zachować równowagę systemu nerwowego i uczestniczy w budowie wielu enzymów. Niedobór magnezu powoduje rozdrażnienie, nerwowość oraz skurcze mięśni. Wapń bierze udział w budowaniu kości oraz zębów. Niedobór wapnia może powodować osteoporozę. Wpływa również na pracę mięśni i przesyłanie sygnałów nerwowych oraz reguluje pracę serca.


CZY WIESZ, ŻE?


... ludzie żyjący na terenach, gdzie występuje twarda woda o wiele rzadziej zapadają na choroby serca i układu krążenia? Występuję u nich także mniejsza zachorowalność na miażdżycę. Wszystko to dzięki „pierwiastkom życia” zawartym w wodzie twardej.

...osoby pijące zmiękczoną wodę muszą przyjmować większe ilości pierwiastków w postaci leków.


...mieszkańcy Finlandii, którzy pili miękką wodę polodowcową żyli o wiele krócej od mieszkańców innych krajów? Aby temu zapobiec wprowadzono program suplementacji wody składnikami mineralnym. W ciągu 25 lat trwania kampanii liczba zgonów z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych zmniejszyła się o 75%.

...osad (zwany popularnie kamieniem) pojawiający się w czajniku świadczy o tym, że pijesz zdrową wodę bogatą w magnez i wapń.


...twarda woda jest czysta, zdrowa i zdatna do picia.

...woda butelkowana jest zazwyczaj wodą źródlaną, która jest błędnie nazywana mineralną i za taką uważaną przez konsumentów.


...na pływalniach powinna być używana twarda woda. Miękka może powodować wymywanie wapnia z tynku i zaprawy łączącej płytki, którymi wyłożony jest basen. Miękka woda powoduje również korozję metalowych elementów doprowadzających wodę do zbiornika, powoduje to zacieki na ściankach brzydko wygląda.