Rozpocznij wpisywanie...

Nasza woda na półmaratonie

Kranówka na 9. PKO Poznańskim Półmaratonie

17 kwietnia Aquanet po raz kolejny wspierał sportowców, tym razem podczas 9. PKO Poznańskiego Półmaratonu.  To już druga impreza biegowa, w której zawodnicy będą pili wodę z poznańskich wodociągów. Swoją premierą nasza kranówka miała 11 października na 16. PKO Poznańskim Maratonie.

16 000 kubków z kranówką – tyle mniej więcej wydaliśmy biegaczom podczas półmaratonu !

Dlaczego kranówka?

Nasza woda ma wyższą zawartość wapnia i magnezu.  Jest czysta mikrobiologicznie, gwarantowana jakościowo. Nasz sposób uzdatniania wody nie wpływa negatywnie na pracę żołądka i całego przewodu pokarmowego człowieka.  Oprócz niewielkiej ilości chloru wszystkie pozostałe składniki są pochodzenia naturalnego. Na większości obszarów gdzie znajduje się nasza sieć wodociągowa klienci nie odczuwają smaku i zapachu chloru gdyż dodajemy go w najniższych możliwych stężeniach.

Nad jakością wody do picia dla aglomeracji poznańskiej czuwa Laboratorium AQUANET, które posiada wszelkie możliwe certyfikaty badawcze, odpowiednio wykształcony i doświadczony personel oraz nowoczesną aparaturę analityczną.

Dobroczynne działanie substancji mineralnych występujących w wodzie na organizm ludzki

Magnez (Mg)
Bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej. Przeciwdziała stresom, zmniejsza napięcie nerwowe, likwiduje zaburzenia pracy serca. Magnez zawarty w wodzie wchłania się 30 razy lepiej niż zawarty w pożywieniu! Jego zawartość w wodzie aquanetowej to od 9,0 do 18,0 mg/l.

Wapń (Ca)
Jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego. Ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych, zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie. Aby dostarczyć codziennie wapń, którego nasz organizm potrzebuje woda z kranu jest najprostszym rozwiązaniem. Jego zawartość w poznańskiej kranówce waha się od 78,0 do 160,0 mg/l

Sód (Na)
Odpowiada za równowagę osmotyczną w płynach ustrojowych, pomaga utrzymać prawidłową regulację kwasowo-zasadową ustroju oraz zwiększa wydzielanie soków trawiennych.

Potas (K)
Uczestniczy w przewodzeniu impulsów nerwowych, kontroluje skurcze i pracę mięśni, odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, pobudza wydzielanie insuliny, a także reguluje ciśnienie osmotyczne komórek.

Wodorowęglany (HCO3)
Alkalizują kwasy żołądkowe, regulują pH krwi, pomagają utrzymać równowagę kwasową w jelitach.

 

„Aquanetowskie nalewaki”

Podczas jesiennego maratonu swoją udaną premierę miały także „aquanetowskie nalewaki”, które wzbudziły zainteresowanie uczestników i organizatorów maratonów z innych miast.

Jak to działa? Do każdego z nalewaków dostarczamy tacki. Za pomocą jednej tacki każdorazowo na jednym nalewaku napełniamy 25 kubków (czas ok. 8 sekund).

 

Dla osób aktywnych fizycznie oraz uprawiających sport zaleca się picie wody ze sporą zawartością minerałów (a taka jest właśnie poznańska kranówka) i to w dużych ilościach przed, w trakcie i po znacznym wysiłku. W ten sposób zapobiega się odwodnieniu organizmu i uzupełnia wypocone sole mineralne.

 

Trasa półmaratonu:

więcej informacji o półmaratonie można odnaleźć na stronie.