W lutym 2024 roku uzyskaliśmy zgodę Komisji Europejskiej na podzielenie na dwie fazy Projektu “Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach – etap VI”.
Komisja Europejska wyraziła także zgodę na przekazanie nam dodatkowego dofinansowania dla zakresu Projektu realizowanego w ramach drugiej fazy.
W związku z tym 27 czerwca 2024 r., została podpisana umowa o dofinansowanie fazy nr 2 ww. Projektu między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a Aquanet S.A.
Umowa została zawarta na kwotę 114,8 mln zł brutto, natomiast przyznane dofinansowanie wynosi 65,8 mln zł netto. Udzielone wsparcie finansowe pochodzi z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021 – 2027, Działanie FENX.02.05. Woda do spożycia, Priorytet FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR.
Zakres Projektu obejmuje kontynuację prac na Stacji Uzdatniania Wody w Poznaniu przy ul. Wiśniowej i zakłada:
1. Modernizację:
a) zbiornika wody czystej nr 1,
b) studni zbiorczych nr 1 i 2,
c) sieci zewnętrznych,
d) osadników wód popłucznych – 2 szt.,
e) budynku wejściowego do zbiornika wody czystej.
2. Rozbiórkę obiektów:
a) zbiornika wody czystej nr 2,
b) budynku odżelaziacza nr 2,
c) starej chlorowni.
3. Budowę nowych obiektów:
a) budynku filtrów węglowych,
b) budynku pompowni pośredniej i płucznej ze zbiornikiem,
c) budynku instalacji wytwarzania podchlorynu sodu;
d) sieci zewnętrznych,
e) dróg.
4. Zagospodarowanie terenu.
5. Szkolenia.
6. Usługa nadzoru inwestorskiego.
Projekt poprzez modernizację Stacji Uzdatniania Wody Wiśniowa przyczynia się do zapewnienia właściwego bezpieczeństwa dostarczania wody, gwarantuje dostęp ludzi do odpowiedniej ilości i jakości wody do spożycia. Głównym celem projektu jest przyłączenie do udoskonalonych zbiorowych systemów zaopatrzenia w wodę ok. 240 tys. osób.
Zakończenie Projektu planuje się na 31.12.2025 roku.
Informujemy, że dostępne są następujące mechanizmy umożliwiające sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko – zgłoszenia można przesyłać:
– na specjalnie dedykowane adresy mailowe: naduzycia.feniks@mfipr.gov.pl, rownosc.feniks@mfipr.gov.pl
– za pośrednictwem elektronicznego formularza, dostępnego na stronie: nieprawidlowosci.mfipr.gov.pl
Informujemy możliwości zgłaszania podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych (KPON) lub Kartą Praw Podstawowych (KPP). Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPP lub KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
– poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Klimatu i Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa, lub Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3a, 02-673 Warszawa,
– skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Klimatu i Środowiska lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
– formularza internetowego e-Nieprawidłowości, dostępnego na stronie www.feniks.gov.pl ,
– mechanizmu sygnalistycznego rozumianego jako dedykowany adres e-mail: rownosc.feniks@mfipr.gov.pl lub naduzycia.feniks@mfipr.gov.pl.
#FunduszeUE
Dla Twojego komfortu oraz usprawnienia naszej pracy, wprowadziliśmy ułatwienia, które pozwolą podać Ci stan wodomierza w kilku prostych krokach!
Wystarczy, że wyślesz nam zdjęcie stanu swojego wodomierza na nasz nr telefonu lub mailowo!
Czytaj więcejZawsze chcemy świadczyć nasze usługi na jak najwyższym poziomie. Dowiedz się, jakie obowiązują nas standardy w ramach realizowanych przez nas prac.
Czytaj więcej
Sprawdź na naszej mapie, jaka woda dociera do Twojego kranu. Pamiętaj -przebadana i uzdatniona woda jest bezpieczna. Zawiera magnez, wapń, potas, sód.
Im więcej tych związków, tym twardsza i zdrowsza jest woda.
Skontaktuj się z nami:
Zajrzyj także do FAQ
Uwaga
Odpowiadamy za zimną wodę w Twoim kranie!
Jeśli Twój problem dotyczy ciepłej wody, niestety nie będziemy w stanie Ci pomóc.
Masz pytania?
Zajrzyj także do FAQ
Awaria?
Uwaga
Odpowiadamy za zimną wodę w Twoim kranie!
Jeśli Twój problem dotyczy ciepłej wody, niestety nie będziemy w stanie Ci pomóc.