18.02.2025
Kilkadziesiąt wiekowych, poznańskich hydrantów przeszło gruntowną renowację odzyskując dawny blask. Z czasem trafią z powrotem na ulice, pełniąc swoją funkcję przez kolejne lata.
Są symbolem i wizytówką wodociągów. Hydranty stanowią nieodłączny element miejskiego krajobrazu i niezbędną infrastrukturę przeciwpożarową. Te w historycznych osiedlach Poznania różnią się jednak od innych – są czarne, wykonane z żeliwa, nierzadko pamiętają przełom XIX i XX w. Są eksploatowane przez dziesiątki lat, więc ich stan techniczny się pogarsza.
- Postanowiliśmy odrestaurować wycofane z eksploatacji hydranty staromiejskie. Demontowane urządzenia nie nadawały się do dalszego wykorzystania, a ich główną funkcją jest przecież pewna ochrona przeciwpożarowa. Po kompletnej renowacji będą nie tylko w pełni sprawne technicznie, ale też estetyczne, a więc miłe dla oka mieszkańców i turystów. Takie działania są bardzo ważne, ponieważ przyczyniają się do zachowania historii Poznania – wyjaśnia Andrzej Czarnecki, kierownik Działu Sieci Wodociągowej spółki Aquanet.
Hydranty będą wracały na ulice Poznania pojedynczo, kiedy inne będą wyłączane z użytku. Trafią przede wszystkim na Stare Miasto, ale też na Wildę i Łazarz.
18.02.2025
W przypadku wystąpienia uszkodzenia wodomierza na skutek oddziaływania niskich temperatur zgłoś to pod nr 61 8 359 160, 130 by umówić termin jego wymiany.
04.09.2024
Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie udostępniła na swojej stronie przygotowany przez specjalistów z całego kraju poradnik - "Koniec z mitami na temat Legionelli! – Kompendium wiedzy dla każdego".
Zachęcamy do lektury.
Materiał dostępny jest TUTAJ.
18.06.2024
Informujemy, że trwa akcja zadymiania sieci kanalizacyjnej, która jest prowadzona przez firmę Hydro-Term na zlecenie Aquanet.
Jest to część regularnych działań mających na celu zapewnienie sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania infrastruktury kanalizacyjnej.
Zadymianie sieci kanalizacyjnej jest efektywną metodą kontroli stanu sieci.
Polega na wprowadzeniu nietoksycznego dymu do systemu kanalizacyjnego, co pozwala na:
• identyfikację nieszczelności i uszkodzeń sieci kanalizacyjnej;
• sprawdzenie prawidłowego podłączenia przyłączy kanalizacyjnych oraz nielegalnych podłączeń;
• lokalizację miejsc, gdzie do sieci kanalizacyjnej dostają się wody opadowe.
Akcja zadymiania przebiega według następującego schematu:
1. Przygotowanie odpowiedniego odcinka sieci kanalizacyjnej do zadymiania, poprzez jego izolację od reszty systemu.
2. Wprowadzenie do sieci bezpiecznego dla zdrowia i środowiska dymu, który szybko rozprzestrzenia się w rurach kanalizacyjnych.
3. Obserwacja miejsc, w których dym wydostaje się na powierzchnię. W ten sposób identyfikowane są nieszczelności oraz nieprawidłowe przyłączenia.
W trakcie trwania akcji mogą Państwo zauważyć wydobywający się dym z otworów kanalizacyjnych, a także z niektórych budynków. Pragniemy zapewnić, że dym jest całkowicie bezpieczny i nietoksyczny. W przypadku zauważenia dymu w domu, prosimy o otwarcie okien i drzwi w celu jego przewietrzenia.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt pod adresem klient@aquanet.pl.
Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę w trakcie trwania akcji. Państwa bezpieczeństwo oraz sprawność infrastruktury kanalizacyjnej są dla nas priorytetem.
08.04.2024
Szanowni Państwo, jeżeli jesteście właścicielami nieruchomości, na terenie których projektowana była infrastruktura WOD-KAN przy współpracy z firmą Procorol sp. z o.o.
informujemy o możliwym naruszeniu Państwa danych. Prosimy o zapoznaniu się ze szczegółami klikając w poniższy link.
13.12.2023
7 grudnia br. otrzymaliśmy decyzję Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zatwierdzającą nową taryfę za wodę i ścieki.
Nowa taryfa zacznie obowiązywać od 19.12.2023 roku i wprowadza ceny i stawki opłat na okres trzech kolejnych lat.
Szczegółowe informacje o nowych cenach i stawkach opłat będą dostępne na naszej stronie www.aquanet.pl w zakładce dla Klienta od 19 grudnia 2023 roku.
16.10.2023
Aquanet S.A. posiada na sprzedaż dwie niezabudowane nieruchomości położone w Poznaniu przy ul. Kościelnej 47.
19.05.2023
W Internecie można trafić na szereg materiałów pokazujących i opisujących wyprawy eksplorujące porzucone i niedostępne miejsca. W tym również kanały burzowe i sieci kanalizacyjne. Nawet jeśli opisy takich wypraw mogą się wydawać ekscytujące i bywają nazywane sportem to jako firma społecznie odpowiedzialna nie możemy przemilczać faktu, że to “hobby” bywa niebezpieczne i nielegalne! Przypominamy więc, apelując o rozwagę – każda taka samodzielna i samozwańcza wyprawa stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników!
Dlaczego?
Sieć kanalizacyjna to środowisko, które jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Przebywanie w kanałach burzowych i w sieci bez odpowiednich zabezpieczeń i asekuracji zdecydowanie grozi poważnymi konsekwencjami.
05.05.2023
Woda produkowana przez Aquanet S.A. spełnia wszystkie wymagania jakościowe i jest zdatna do picia. Kranówka płynąca w sieci wodociągowej zwiera wiele wartościowych dla organizmu ludzkiego minerałów w tym wapń i magnez. Podczas awarii rurociągu może zaistnieć sytuacja, że wodę dostarczamy beczkowozami. W przypadku imprez sportowych, woda podawana jest w jednorazowych kubeczkach. Warto z nich korzystać bo są bezpieczne i ekologiczne. Bywa jednak tak, że w czasie ww. zdarzeń ludzie przynoszą własne pojemniki. Bardzo ważne jest, żeby były one czyste, ponieważ nalanie wody np. do zabrudzonej butelki może spowodować jej wtórne zanieczyszczenie. Niektórych zabrudzeń nie widać gołym okiem, dlatego wodę nalaną do własnego pojemnika zalecamy przegotować.
03.04.2023
Szanowni Państwo,
W związku ze zmianą przepisów ustawy Prawo wodne oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obecnie ścieki ze zbiorników bezodpływowych należy dostarczać do stacji zlewnych kierujących je do oczyszczalni spełniających określone wymagania.
Wspólnie z Urzędem Miejskim w Mosinie, Urzędem Miasta Luboń oraz Urzędem Miasta Poznań, wypracowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu firmy asenizacyjne odbierające od Państwa ścieki ze zbiorników bezodpływowych, będą mogły sprawniej funkcjonować.
Od soboty 1 kwietnia br. stacja zlewna w Luboniu wydłuża godziny pracy i będzie czynna w dni robocze od 6.00 do 20.00, a w sobotę od 6.00 do 14.00.
Ponadto nasza stacja zlewna w Poznaniu (zlokalizowana na terenie Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków) jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dlatego też rekomendujemy, by korzystać w miarę możliwości z tej stacji. Tym bardziej, że odległość do stacji w Poznaniu z Czapur, Wiórka, Babek jest tylko minimalnie dłuższa niż trasa z tych miejscowości do stacji w Luboniu.
Dla Twojego komfortu oraz usprawnienia naszej pracy, wprowadziliśmy ułatwienia, które pozwolą podać Ci stan wodomierza w kilku prostych krokach!
Wystarczy, że wyślesz nam zdjęcie stanu swojego wodomierza na nasz nr telefonu lub mailowo!
Czytaj więcejZawsze chcemy świadczyć nasze usługi na jak najwyższym poziomie. Dowiedz się, jakie obowiązują nas standardy w ramach realizowanych przez nas prac.
Czytaj więcej
Sprawdź na naszej mapie, jaka woda dociera do Twojego kranu. Pamiętaj -przebadana i uzdatniona woda jest bezpieczna. Zawiera magnez, wapń, potas, sód.
Im więcej tych związków, tym twardsza i zdrowsza jest woda.
Skontaktuj się z nami:
Zajrzyj także do FAQ
Uwaga
Odpowiadamy za zimną wodę w Twoim kranie!
Jeśli Twój problem dotyczy ciepłej wody, niestety nie będziemy w stanie Ci pomóc.
Masz pytania?
Zajrzyj także do FAQ
Awaria?
Uwaga
Odpowiadamy za zimną wodę w Twoim kranie!
Jeśli Twój problem dotyczy ciepłej wody, niestety nie będziemy w stanie Ci pomóc.