„Nie popłyń” – kampania dotycząca nieprawidłowych podłączeń kanalizacji deszczowej do kanalizacji sanitarnej
Wody odpadowe i roztopowe w mieście to temat rzeka, dlatego postanowiliśmy nadać mu właściwy kierunek. Spółka Aquanet rusza z kampanią informacyjno-edukacyjną „Nie popłyń”. Jej celem jest uświadomienie mieszkańców Poznania, jak ważne jest prawidłowe odprowadzanie deszczówki z nieruchomości, a także jakie skutki niesie za sobą podłączenie instalacji deszczowej do kanalizacji sanitarnej.
Bądźmy społecznie odpowiedzialni – zadbajmy o siebie i nasze otoczenie. Podtopienia, zalania, a nawet zniszczenia mienia to tylko część fatalnych konsekwencji, do których prowadzi nieprawidłowe przyłącze.
Przygotowaliśmy szereg informacji, dzięki którym mieszkańcy Poznania dowiedzą się m.in. jak sprawdzić czy posiadane przyłącze jest prawidłowe i wody opadowe i roztopowe trafiają do właściwej sieci oraz jakich formalności należy dopełnić, aby uregulować kwestie odprowadzania wód opadowych i roztopowych np. podpisując umowę z Aquanet S.A. na odprowadzanie deszczówki lub zagospodarowując ją we własnym zakresie poprzez retencję.
Retencjonuj!
Na silnie zurbanizowanych terenach woda opadowa tylko w 10% wnika do gruntu, a jej znaczna ilość spływa do systemów kanalizacyjnych, niepotrzebnie je obciążając. Warto postawić na retencję i wykorzystać zgromadzoną deszczówkę do celów gospodarczych, np. do podlewania ogrodu, prania, sprzątania czy spłukiwania toalet. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także ponad 50% wody pitnej, która w związku ze zmianami klimatycznymi powoli staje się towarem deficytowym.
Aby zagospodarować wodę opadową na swojej nieruchomości, można zastosować poniższe formy retencji:
– systemy infiltracyjne,
– skrzynki rozsączające,
– ogród deszczowy,
– niecka retencyjna,
– przepuszczalne powierzchnie,
– staw hydrofitowy,
– studnia chłonna,
– zbiorniki naziemne i podziemne,
– oczko wodne,
– zielony dach.
Pobierz i dowiedz się więcej!
Wytyczne cz. I „WYTYCZNE ZAGOSPODAROWANIA WÓD OPADOWYCH W OBSZARZE ZABUDOWY JEDNORODZINNEJ”
Zajrzyj jeszcze do działu FAQ, w którym odnajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. wód opadowych i roztopowych.
FAQ „Wody opadowe i roztopowe”
Informacje w zakresie wód opadowych i roztopowych odnajdziesz także:
Formularze i wnioski: WODY OPADOWE I ROZTOPOWE – dostępne TUTAJ
Schemat podłączenia do sieci deszczowej – dostępny TUTAJ
Więcej informacji o wodach opadowych i roztopowych – dostępnych jest też TUTAJ
Dla Twojego komfortu oraz usprawnienia naszej pracy, wprowadziliśmy ułatwienia, które pozwolą podać Ci stan wodomierza w kilku prostych krokach!
Wystarczy, że wyślesz nam zdjęcie stanu swojego wodomierza na nasz nr telefonu lub mailowo!
Czytaj więcejZawsze chcemy świadczyć nasze usługi na jak najwyższym poziomie. Dowiedz się, jakie obowiązują nas standardy w ramach realizowanych przez nas prac.
Czytaj więcej
Sprawdź na naszej mapie, jaka woda dociera do Twojego kranu. Pamiętaj -przebadana i uzdatniona woda jest bezpieczna. Zawiera magnez, wapń, potas, sód.
Im więcej tych związków, tym twardsza i zdrowsza jest woda.
Skontaktuj się z nami:
Zajrzyj także do FAQ
Uwaga
Odpowiadamy za zimną wodę w Twoim kranie!
Jeśli Twój problem dotyczy ciepłej wody, niestety nie będziemy w stanie Ci pomóc.
Masz pytania?
Zajrzyj także do FAQ
Awaria?
Uwaga
Odpowiadamy za zimną wodę w Twoim kranie!
Jeśli Twój problem dotyczy ciepłej wody, niestety nie będziemy w stanie Ci pomóc.